فال قهوه تلفنی

  • شروع کننده موضوع نویسنده:maralls

maralls

کاربر
کاربر سایت
2
0
6
فال قهوه چیست؟
تاسیوگرافی یکی از روش های غیب گویی یا پیش گویی است که تمرکز آن بر روی طرح ها و الگو های ایجاد شده در بقایای برگ چای در استکان, ذرات قهوه و یا حتی ذرات ته نشین شده شراب است.

تاسیوگرافی (به لاتین: tasseography) به دو گروه یا دسته معروف تاسیوگرافی قهوه و تاسیوگرافی چای طبقه بندی میشود که تاسیوگرافی قهوه یا همان فال قهوه (در فرهنگ غرب: Coffee Cup Reading) معروف ترین و شناخته شده ترین آنهاست.

در واقع برای این روش از پیش گویی یا غیب گویی شما به یک فنجان ساده و معمولی و مقداری قهوه و چای (برگ چای سبز) نیاز دارید. اما نکته ای که وجود دارد این است که هرکسی که بخواهد منظور, معنا و مفهوم الگو ها و اشکال تشکیل شده در ته فنجان را به شما بگوید باید فردی مجرب و تعلیم دیده باشد که با این حرفه به خوبی آشنا است.

البته در بعضی موارد اقلام خاصی مورد نیاز است مانند فنجان هایی با اشکال خاص و پیچیده که آنان رو از دیگر فنجان ها و ظروف متمایز ساخته.
بسیار آسان است که تنها به ته یک فنجان نگاه کنید, ادعا هایی کنید و حرف هایی بزنید. اما آیا این حرف ها قابل اعتماد اند؟ آیا واقعیت دارند؟

نقطه نظری بسیار برجسته در فرهنگ اسپانیایی ها وجود دارد که میگوید:

زمانی که شما مشغول پیش گویی و یا گرفتن فال قهوه تلفنی برای کسی یا افرادی هستید, آن افراد یا شخص باید به شما چیزی مانند یک جایزه و یا حتی مقداری پول بدهند در غیر این صورت شما نمیتوانید نیاز و خواسته مادی و مالی روح خود را تسلی ببخشید و ممکن است که در نتیجه, حقانیت و حتی درستی کار شما تاثیر داشته باشد.
در آسیا و حتی قاره های غربی همچون اروپا عموما باور جامعه بر آن است که تنها کولی ها امکان و یا قابلیت پیش گویی را دارند. برای مثال در کشور ترکیه, معمولا پیش گویان افرادی با معلولیت فیزیکی هستند که در کنار ساحل و یا کافه ها میچرخند و فریاد (kahve fali) (به زبان ترکی استانبولی: کاهوه فالی) برای جذب مشتری سر میدهند که البته این افراد از دیدگاه جامعه افرادی قابل اعتماد به جهت پیشگویی نیستند.

در نهایت میتوان گفت که, تاسیوگرافی سبک و مدلی از پیش گویی است که به عنوان معروف ترین و قابل اعتماد ترین فال ها در حیطه متافیزیک (فیزیک ماورا الطبیعه) و علم بعد روحانی از آن یاد میشود.