رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
 • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

 • Fatemeh Ashrafi
  نام انتخابیتون "اشتباه شیرین" بود. در نگاه اول، این اسم، این منظور و می‌رسونه که قراره یه اتفاق اشتباهی در طی رمان رخ بده که قطعا تهش خوش خواهد بود. و ما همین رو در رمان هم می‌خونیم. اسم مناسبی بود که با سوژه‌تون هم همخوانی داشت. یه تصوری هم از ژانر عاشقانتون به مخاطب می‌داد. اما شما می تونستین طور دیگه ای اسم رو انتخاب کنین که از نظر محتوایی، معنی بهتری داشته باشه و دید و فکر مخاطب رو فقط به یک اشتباه (حتی با وجود اینکه شاید اتفاقات پیرنگ از اون اشتباه سر چشمه گرفته شده باشه) محدود نکنه و مخاطب بتونه از همون اسم، حدس های متفاوتی برای رمان بزنه؛ درواقع اسمتون اون جذابیت لازم رو نداشت و کمی تا حدودی، شبیه اسمهای کلیشه‌ای که این روزها زیاد می‌بینیم بود. و حقیقتش اسم اگر یک چیز نو و جدیدی باشه که زیاد به چشم آشنا نیاد، قطعا در جذب مخاطب خیلی تاثیر داره. این جذاب و تازه بودن اسم رو بخاطر این می‌گم که مخاطب از روی اسم کنجکاو بشه برای خوندن رمان. بعد اینکه اسم خیلی در روند رمان تاثیر داره؛ از این جهت می‌گم که مخاطب وقتی رمان رو تا یه جایی می‌خونه و به اون اشتباه و بعدش می‌رسه، یه جورایی رمان براش قابل پیش‌بینی می‌شه که قراره چه اتفاقی بیوفته و خود همین از اشتیاق مخاطب برای ادامه دادن رمان خیلی کم می‌کنه. بخاطر همین، اسم شما کمی هم حس لو رفتگی می‌داد. البته قطعا اسم نباید بی ربط به رمان باشه و باید بتونه یک تصوری از رمان بده به مخاطب اما نه به صورتی که رمان رو برای مخاطب قابل پیش‌بینی کنه.
  و مهم تر از همه‌ی اینا باید بگم که کاش قبل از انتخاب اسمتون، یه سرچ توو گوگل می‌زدین برای مطمئن شدن از اینکه رمان دیگه ای با این اسم وجود نداشته باشه. من متوجه شدم یه رمانی با همین اسم کامل شده.

  Fatemeh Ashrafi
  نام انتخابی شما شاکی بود. خب به نظرم اون منظوری که محتوای رمانتون می‌خواست برسونه رو، به‌طور کامل نتونسته بود برسونه. اما خب مخاطب می‌تونست به چندتا از ژانرهای رمان به عنوان مثال عاشقانه و اجتماعی پی ببره. در کل، با وجود محتوای عاشقانه و تا حدودی غم‌انگیز که مخاطب از اسم می‌فهمه، اسم اون جذابیت کافی برای جذب مخاطب رو نداره که در نگاه اول کنجکاوش کنه به خوندن. چون می‌دونین که اسم اولین عاملیه که مخاطب رو جذب می‌کنه برای خوندن. می‌تونستین اسمی روی رمانتون بذارین که بر اساس سوژه‌ و هسته‌ی رمان، انتخاب شده باشه و در کنارش اون جذابیت رو داشته باشه.

  Haniyeh
  عنوان رمان یکی از لازمه های معرفی یک اثر هستش 
  این اسم یک اثر هست که گاهی با اون معرفی خودش خواننده رو راغب به مطالعه اون می‌کنه 
  عنوان داستان شما« سکوت قلب من» هستش که انشالله تا آخر داستان بتونین دلیل انتخاب این اسم رو نشون بدین
  اسم زیبایی رو انتخاب کردید

  Fatemeh Ashrafi
  عنوان رمان عامل خیلی مهمیه. چون کسی که رمان رو برای خوندن انتخاب می‌کنه، اولین چیزی که به چشمش می‌خوره، اسم رمانه و به همین علت باید مرتبط با طرح و پیرنگ رمان باشه و در توضیح ساده‌تر، اسم باید یه آگاهیِ کلی از موضوع رمان بده به مخاطب. "آشوب دل" تا این‌جا به تصویر کشیده شده بود و عاملی بود که پیامدش داره سیر رمان رو رقم می‌زنه. در انتخاب اسم موفق بودید.

  Fatemeh Ashrafi
  عنوان رمان عامل خیلی مهمیه. چون کسی که رمان رو برای خوندن انتخاب می‌کنه، اولین چیزی که به چشمش می‌خوره، اسم رمانه و به همین علت باید مرتبط با طرح و پیرنگ رمان باشه و در توضیح ساده‌تر، اسم باید یه آگاهیِ کلی از موضوع رمان بده به مخاطب. "از عشق او تا خدا" اسم جالبی بود و به نظرم تا حدودی تونسته بود این منظور رو به خواننده برسونه که ژانر مذهبی داره و این‌که در رمان، تقریبا با چه موضوعی رو به رو عه. اسم رمان با توجه به محتوا و هسته‌ی اصلی رمان انتخاب شده بود و مشکلی نداشت.

  Fatemeh Ashrafi
  عنوان رمان عامل خیلی مهمیه. چون کسی که رمان رو برای خوندن انتخاب می‌کنه، اولین چیزی که به چشمش می‌خوره، اسم رمانه. اسم رمان علاوه بر جذابیت، باید کاملا مرتبط با طرح و هسته‌ی اصلی رمان باشه. در اسم شما باید تمام رمان رو توو یه کلمه می‌گفتین که به نظرم توو انتخاب اسم موفق بودید. "پاییز آن سال" اشاره می‌کنه به پاییزی پدر مانیسا طلاق گرفت و پاییزهای گذشته که مادرش تومور گرفت. جالب بود و دلیلی هم پشتش بود.

  Fatemeh Ashrafi
  عنوان رمان عامل خیلی مهمیه. چون کسی که رمان رو برای خوندن انتخاب می‌کنه، اولین چیزی که به چشمش می‌خوره، اسم رمانه. اسم رمان علاوه بر جذابیت، باید کاملا مرتبط با طرح و هسته‌ی اصلی رمان باشه. یعنی شما قراره با اسم، یک‌جورهایی تمام رمان رو توو یه کلمه به خواننده بگین. شما نام "شیشه‌ی تب‌دار" رو برای اسم انتخاب کردید که تا اینجایی که الان نوشتید، اشاره داشته به نقطه‌ی جرقه‌ی عشق آیت به هدی. اسم جالبیه. من حدس می‌زنم دلیل انتخاب اسمتون این باشه خیلی اتفاقات خوب و بدی قرار باشه تحت تاثیر عشق هدی و آیه بیوفته چون شیشه ی تب دار یکجورهایی نقطه ی شروع عشقشونه چون توو مقدمه هم اشاره‌ای بهش زدید.

×

اطلاعات مهم

قوانین استفاده از سایت بروز شد ، لطفا مطالعه کنید شرایط استفاده