رفتن به مطلب

چگونه نویسنده شویم ؟!

اگر نویسندگی را تازه شروع کرده‌اید، تلویزیون باید اولین چیزی باشد که کنار می‌گذارید. به گفته‌ی کینگ تلویزیون «سمِ خلاقیت است». نویسنده باید به درون خود و به دنیای تخیلاتش نگاه کند. برای این که بهتر بتوانید این کار را انجام بدهید باید تا می‌توانید کتاب بخوانید.

اخبار انجمن نویسا
  • رمان های بی تو در همه شهر غریبم و مرگ رنگ از خانوم ها مریم صناعی و بهاره غفرانی از نشر علی چاپ شده اند
  • به زودی رمان های زیر از نشر علی چاپ خواهند شد
  • رمان زندان دل از مریم صناعی
  • رمان معشوق مشترک و کسی مثل کسی نیست از فاطمه مرادی
  • رمان در پس ابرها از عاطفه نیک طلب
  • رمان پرواز غیر مستقیم از یاسمن تقوی
  • رمان زیر گنبد کبود انگار خدا هم نبود از پرستو مهاجر
  • رمان واکنش از مینا سلطانی
  • رمان کتمان از فاطمه کمالی
  • رمان طلوع از فاطمه گل محمدی
  • رمان آوای سکوت از شادی هاشمی
  • به انجمن نویسا خوش آمدید

کاربرگرامی برای استفاده از امکانات انجمن ثبت نام کنید اگر قبلا ثبت نام کردید گزینه ورود را بزنید

پست های پیشنهاد شده

مریم صناعی

سلام خدمت رمانکده ای های عزیز 

با ششمین صندلی داغ درخدمتتون هستیم 

میهمان @عاطفه نیک طلب عزیز 

جزغاله کردن مجاز است??

1_خودتون رو کامل معرفی کنید؟(اسم،فامیل،سن،قد،...)
2_چند خواهر و برادرید؟
3_فرزند چندم خانواده اید؟
4_نظرت راجع به نوشتن؟
5_سخت ترین روزی که پشت سر گذاشتین؟
6_بهترین روزی که توی مجازی داشتید؟
7_آیا عاشق شدین؟
8_بزرگ ترین شیطونیتون؟
9_بهترین خاطره؟ 
10_بدترین خاطره؟
11_کتاب مورد علاقتون؟
12_یه نصیحت به من؟
13_نظرتون راجع به مدیرا
مستانه:
سحر:
وریتی:
نگین :
زهرا:
فاطیما:
حانیه:
فاطمه مرادی:
خودم:

کیمیا:

14_نظرتون راجع به کلمات؛

عشق:
خانواده:
دوست:
کیک شکلاتی:
دوچرخه:
انجمن نویسا:
کانال رمانکده:
فیلم ترسناک:
آهنگ با صدای زیاد:

15_بازیگر محبوب؟
16_غذای مورد علاقه؟
17_بهترینات ؟(دوست_خانواده_اشیا_...)
18_غذایی که تو بدترین شرایط حاظر به خوردنش تیستی؟
19_اگه بخوای زندگی خودت رو بنویسی اسمشو چی میذاری؟
20_اگه بگن دور از جونت فقط یه روز از عمرت باقی مونده چیکار میکن
21_کارایی که باعث اعصبانیتت میشه؟
22_بهترین هدیه که تا حالا گرفتی؟
23_دوست داری چه هدیه ای بگیری؟
24_نفر بعدی صندلی داغ؟
25_حرف آخر؟

مرسی از صبر و شکیباییتون عاطفه نیک طلب عزیز

• پسندیدم 10

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
admin

1.چقدر نظر بقیه درباره ی خودت برات مهمه؟

2.اگه قرار باشه 3 تا آرزوت همین الان برآورده بشه ، آرزوهات چیه؟

3.دلت میگره چیکار می کنی؟

4.چه مهارت هایی رو بلدی و دوست داری چه مهارت هایی رو یاد بگیری؟

5.حاضری یک شب رو توی خونه ی متروکه ای که گفته می شود جن زده است  تنها بگذرونی؟

6.اگر قرار باشه بمیری و امکان برقراری ارتباط با کسی رو نداشته باشی چیزی هست که به خاطر نگفتنش به کسی افسوس بخوری؟

7.اسم کدوم یکی از اینها رو بی وفایی میگذاری؟ (فقط یکی رو انتخاب کن) ریا، بی تفاوتی ، خیانت

8.آیا آدمهایی هستند که اونقدر حسرت زندگیشونو به دل داشته باشین که بخواهید زندگیتونو باهاشون عوض کنید؟اونا کیا هستند؟

9.حاضرید یک پروانه زیبا رو بکشید و بالهاشو بکنید و در عوض به یک تعطیلات یک هفته ای مجانی هر جای دنیا که مایل باشید برید؟ اگه قرار باشه یک سوسک رو له کنید چطور؟

10.آیا حاضرید 20 سال در اوج شادی و رضایت زندگی کنید به شرطی که درست بعد از این مدت بمیرید؟

• پسندیدم 12

لینک به ارسال
عاطفه نیک طلب
در 21 دقیقه قبل، مریم صناعی گفته است :

سلام خدمت رمانکده ای های عزیز 

با ششمین صندلی داغ درخدمتتون هستیم 

میهمان @عاطفه نیک طلب عزیز 

جزغاله کردن مجاز است??

1_خودتون رو کامل معرفی کنید؟(اسم،فامیل،سن،قد،...)  سلام؛عاطفه نیک طلب هستم. 16سالمه. قد160... محصل رشته ی تجربی.
2_چند خواهر و برادرید؟ دوتا برادر دارم و خواهرم ندارم.
3_فرزند چندم خانواده اید؟ دوم
4_نظرت راجع به نوشتن؟ یه زمانی که بتونم از روزمرگی های دنیا و اتفاقاتش فرار کنم و پناه ببرم به چیدن واژه ها کنار هم.
:25:
5_سخت ترین روزی که پشت سر گذاشتین؟ دیروز بود... با یکی از عزیزترینام دعوای  سختی داشتم.:expressionless:
6_بهترین روزی که توی مجازی داشتید؟ آشنا شدن با دوستی رمانکده ای و نویسنده ها.:58a4e254ac7f7_:
7_آیا عاشق شدین؟ به شرفم قسم نه...:Bandaged_head:
8_بزرگ ترین شیطونیتون؟ احضار روح:angel2:
9_بهترین خاطره؟ خاطره ی خوب که زیاده... اما یکی از بهترینارو میگم اونم موقعی بود که خبر چاپ کتابمو بهم دادن.:loveshower:

10_بدترین خاطره؟ کسی که واقعا بهش اعتماد داشتم تهمت دروغی بهم زد.
11_کتاب مورد علاقتون؟ توی مجازی رمان اسطوره و در کتاب های چاپی رمان سووشون.
12_یه نصیحت به من؟ کم خودخوری کن.
:58a4e254ac7f7_:
13_نظرتون راجع به مدیرا
مستانه: یه خواهر بزرگتر عالی و دوست داشتنی که همیشه میشه روش حساب کرد.
سحر: یه دوست جدی ولی با قلب پاک و عشق بنده.
وریتی: دوستی که واقعا تو روزای سخت پیشم بود و خیلی دوستش دارم.
نگین : دختر آروم و با احساس.
عاطفه: آیا این خودم نیستم؟
:58a4e25449ca4_7:
زهرا: باهاش آشناییتی ندارم ولی معلومه فعاله.
فاطیما: دختر دوست داشتنی و مهربون که هیچی تو دلش نیست و همیشه برای کمک به اطرافیانش حاضره.
حانیه: یه کدبانوی واقعی و دوستداشتنی.
فاطمه مرادی: دوستی مهربون و آروم و دوست داشتنی.
خودم: یه مامان مهربون و هنرمند که من عاشقشم.

کیمیا: شوخ و شنگ ترین کسی که میشناسم و خیلیم دوستش دارم.

14_نظرتون راجع به کلمات؛

عشق: مادر
خانواده: آرامش
دوست: تکیه گاه
کیک شکلاتی: ازش نمیگذرم
:Just_Cuz_13:
دوچرخه: بلد نیستم:2:
انجمن نویسا: یه محیط دوستانه و امن برای نوشتن و خوندن.
کانال رمانکده: آشنا شدن باهاش خیلی تو زندگیم تاثیر داشته.
فیلم ترسناک: نمیبینم
:cold_sweat:
آهنگ با صدای زیاد: راست کار خودمه.

15_بازیگر محبوب؟ ایرانی شهاب حسینی و خارجی  سباستبن استن.
16_غذای مورد علاقه؟ فسنجون
17_بهترینات ؟(دوست_خانواده_اشیا_...) خانوادم. دوستای رمانکده ای و دوستم یاسی.
18_غذایی که تو بدترین شرایط حاظر به خوردنش تیستی؟ ماکارونی.
19_اگه بخوای زندگی خودت رو بنویسی اسمشو چی میذاری؟ سفید و سیاه.
20_اگه بگن دور از جونت فقط یه روز از عمرت باقی مونده چیکار میکنی؟ حلالیت می طلبم.
21_کارایی که باعث اعصبانیتت میشه؟ این که بهم تهمت دروغ بزنن. اگر بفهمم کسی این کارو کرده کلا باهاش قطع رابطه می کنم و از دروغ و دورویی و خیانت هم شدیدا نفرت دارم.
22_بهترین هدیه که تا حالا گرفتی؟ یه تسبیح قشنگ.
23_دوست داری چه هدیه ای بگیری؟ کتاب.
24_نفر بعدی صندلی داغ؟ @فاطمه مرادی
25_حرف آخر؟ از همه ی دوستایی که با بودن و حمایتاشون باعث شدن تا این جا پیش برم و باورم داشتن ممنونم و دوستشون دارم و براشون آرزوی موفقیت و شادکامی دارم و امیدوارم همیشه در کنار خانوادشون خوشبخت و خرسند از زندگی باشن.

مرسی از صبر و شکیباییتون عاطفه نیک طلب عزیز

• پسندیدم 11

لینک به ارسال
عاطفه نیک طلب
در 40 دقیقه قبل، admin گفته است :

1.چقدر نظر بقیه درباره ی خودت برات مهمه؟ در حدی که روی من شناخت دارن.

ز

2.اگه قرار باشه 3 تا آرزوت همین الان برآورده بشه ، آرزوهات چیه؟ سلامتی خانوادم. آرامش داشتن تو زندگیم و اینکه دیگه امتحان ترم ندم. 

3.دلت میگره چیکار می کنی؟ گریه میکنم.

4.چه مهارت هایی رو بلدی و دوست داری چه مهارت هایی رو یاد بگیری؟ آشپزی، بافتنی، نقاشی، طراحی، گلسازی، نوشتن، دفاع شخصی بلدم و دوست دارم مکانیکی یاد بگیرم و راننده مسابقات رالی شم و شایدم مامور مخفی.

5.حاضری یک شب رو توی خونه ی متروکه ای که گفته می شود جن زده است  تنها بگذرونی؟ نه.

6.اگر قرار باشه بمیری و امکان برقراری ارتباط با کسی رو نداشته باشی چیزی هست که به خاطر نگفتنش به کسی افسوس بخوری؟

آره خیلی چیزا هستن و مطمءنم از شدت افسوس و غصه همون لحظه دق می کنم.

7.اسم کدوم یکی از اینها رو بی وفایی میگذاری؟ (فقط یکی رو انتخاب کن) ریا، بی تفاوتی ، خیانت خیانت

8.آیا آدمهایی هستند که اونقدر حسرت زندگیشونو به دل داشته باشین که بخواهید زندگیتونو باهاشون عوض کنید؟اونا کیا هستند؟ به هیچ وجه. از کسی که هستم راضیم و خودم باور دارم که می تونم پیشرفت کنم.

9.حاضرید یک پروانه زیبا رو بکشید و بالهاشو بکنید و در عوض به یک تعطیلات یک هفته ای مجانی هر جای دنیا که مایل باشید برید؟ اگه قرار باشه یک سوسک رو له کنید چطور؟ پروانه رو نه... ولی سوسکو هستم.

ز

10.آیا حاضرید 20 سال در اوج شادی و رضایت زندگی کنید به شرطی که درست بعد از این مدت بمیرید؟نه اگر بدونم کی قراره بمیرم امید به زندگیمو از دست میدم. با تلاش خودم شادی و رضایتو تو زندگیم بدست میارم. 

• پسندیدم 13

لینک به ارسال
admin

1.ایاکسی تو زندگیت هست که بتونی تمام خودت روتقدیمش کنی؟

2.اگه ازت یه امتحات ریاضی بگیرن و1سوال بیشتر توش نباشه واون سوال 20نمره داشته باشه وسوالش این باشه"خدا=؟"اون طرف معادله چی میذاشتی؟

3.  سخت ترین کاری که تو زندگیت انجام دادی چی بوده؟

4.اگه توی یه مهمونی رودربایستی دار غذایی که ازش متنفری رو جلوت بذارند چیکار میکنی؟

5.تو زندگیت چه کاری کردی که بعدش احساس شجاعت و غرور کردی؟

6.اسم بهترین بازی که تو عمرت کردی چی بوده؟

7.چند بار دست مامان باباتو بوسیدی؟!(خجالت بی خجالت)

8.نمازات چند دیقه طول میکشه؟سرنمازات چه دعاهایی میخونی وچی دعا می کنی؟

9.اگه ب کسی معذرت خواهی بزرگ بدهکار باشی چطوری میخوای واسش جبران کنی؟

10.خدا بهت میگه امروز عزرائیل رفته مرخصی و تو باید جاش واستی .. و بهت یک فرمان میده ، باید جون عزیزترین کس زندگیتو بگیری (حالا فرضا مادر یا هر کس دیگه ای) چیکار می کنی؟

11.اگه عاشق کسی بشی ، یا حداقل جوری دوستش داشته باشی که بخوای باهاش زندگی کنی ، چطور بهش میگی؟

12.تو دفتر زندگی هر کسی سطر هایی وجود دارن که آدم دلش می خواد با یه پاک کن پاکشون کنه ، دوست داری اون پاک کن دست کی باشه ؟باش چیو پاک کنه؟

13.آخرین باری که با خدا عاشقانه حرف زدی کی بوده و چی بهش گفتی؟

14.اگه یه روزی صبح بلند بشی و ازتختت بیای پایین ولی ببینی که جسمت هنوز روتخت خوابیده‏(‏یعنی مردی‏)‏چی کار میکنی..؟

15.تا حالا اتفاق گنده ای تو زندگیت افتاده که به قول تو فیلما !یهو مسیر زندگیتو عوض بکنه؟ 

• پسندیدم 7

لینک به ارسال
عاطفه نیک طلب
در هم اکنون، admin گفته است :

1.ایاکسی تو زندگیت هست که بتونی تمام خودت روتقدیمش کنی؟ بله مادرم.

2.اگه ازت یه امتحات ریاضی بگیرن و1سوال بیشتر توش نباشه واون سوال 20نمره داشته باشه وسوالش این باشه"خدا=؟"اون طرف معادله چی میذاشتی؟ خدا=همه چیز

3.  سخت ترین کاری که تو زندگیت انجام دادی چی بوده؟ خبر فوت یکی از نزدیکای دوستم رو بهش دادم.

4.اگه توی یه مهمونی رودربایستی دار غذایی که ازش متنفری رو جلوت بذارند چیکار میکنی؟ یه بشقاب پر برای خودم میکشم. سه تا قاشق به زور آب و دوغ و مخلفات میدم پایین بعدم وقتی سروصدا میشه تو جمع میگه دستتون درد کنه و خیلی نامحسوس خودمو کنار میکشم.

5.تو زندگیت چه کاری کردی که بعدش احساس شجاعت و غرور کردی؟ راست یه دروغیو به مادرم گفتم.

6.اسم بهترین بازی که تو عمرت کردی چی بوده؟ کش بازی

7.چند بار دست مامان باباتو بوسیدی؟!(خجالت بی خجالت) نمی دونم شاید شش یا هفت بار شایدم بیشتر. درست یادم نیست.

8.نمازات چند دیقه طول میکشه؟سرنمازات چه دعاهایی میخونی وچی دعا می کنی؟ نمازم شاید پنج دیقه طول بکشه و همیشه آخر نمازام سه بار می گم شکرا الله!

9.اگه ب کسی معذرت خواهی بزرگ بدهکار باشی چطوری میخوای واسش جبران کنی؟ معذرت خواهی میکنم ازش اونم جلوی جمع.

10.خدا بهت میگه امروز عزرائیل رفته مرخصی و تو باید جاش واستی .. و بهت یک فرمان میده ، باید جون عزیزترین کس زندگیتو بگیری (حالا فرضا مادر یا هر کس دیگه ای) چیکار می کنی؟ یه بلایی سر خودم میارم ولی انجامش نمیدم. حتی حاضرم بخاطرش جهنمم برم.

11.اگه عاشق کسی بشی ، یا حداقل جوری دوستش داشته باشی که بخوای باهاش زندگی کنی ، چطور بهش میگی؟ رک و راست و پوست کنده میگم: دوست دارم. 

12.تو دفتر زندگی هر کسی سطر هایی وجود دارن که آدم دلش می خواد با یه پاک کن پاکشون کنه ، دوست داری اون پاک کن دست کی باشه ؟باش چیو پاک کنه؟ دست خودم باشه و زمانایی که واقعا احساس ناامیدی کردمو پاک کنم.

13.آخرین باری که با خدا عاشقانه حرف زدی کی بوده و چی بهش گفتی؟ صبح بود، گفتم خدایا ممنون از داشته هام و برام حفظشون کن.

14.اگه یه روزی صبح بلند بشی و ازتختت بیای پایین ولی ببینی که جسمت هنوز روتخت خوابیده‏(‏یعنی مردی)چیکار میکنی...؟ مردم دیگه... شاید برم سر به سر چند نفر بزارم و بترسونمشون.

15.تا حالا اتفاق گنده ای تو زندگیت افتاده که به قول تو فیلما !یهو مسیر زندگیتو عوض بکنه؟ اره، اتفاقای زیادی بودن که مسیر زندگیمو جهت دادن.

• پسندیدم 8

لینک به ارسال
Haniyeh

سلام ب نویسنده عزیز و کم سن و سالمون عاطفه جان 

خب میرسیم ب بخش سوالات و جزغاله کردنت?

آخرین باری که با تمام وجود گریه کردی و خندیدی کی بوده؟

علم بهتره یا ثروت؟چرا؟

به کدوم شهرهای کشورمون دوست داری سفر کنی؟

سرگرمی مورد علاقه ات چیه؟

طرفدار کدوم ورزش و تیم ورزشی هستی؟

تا حالا چند تا دروغ گفتی؟بزرگترینشون چی بوده؟

دوست داری جای کدوم شخصیت کارتونی باشی؟

موسیقی  مورد علاقه ات و خواننده های مورد علاقه ات چیه؟

اگر به 7 سالگی برگردی چه کارایی انجام نمیدادی؟

دوست داری تا چند سالگی عمر کنی؟ از دوران پیری می ترسی؟

آشپزی بلدی چه غذاهایی؟

تا حالا تو زندگیت به کسی کلک زدی؟میتونی بگی؟

از کدوم شخصیت کارتونی خوشت می آید؟

بهترین دوستت در دوران زندگی؟

بهترین دوستت داخل دانشگاه ؟

اولین باری که دانشگاه رو دیدی چه حسی داشتی؟

چه چیزی به زندگیت ارزش میده؟

چه رنگ و چه فصلی رو دوست داری؟
از چه تیپ آدمها با چه اخلاقی بیشتر خوشت می آید؟

و در اخر اروزی موفقیت روز افزون برات دارم عزیزم ومرسی ازت که منو کدبانو دونستی????

• پسندیدم 9

لینک به ارسال
عاطفه نیک طلب
در در 13 خرداد 1396 در 19:24، Hani Jon گفته است :

سلام ب نویسنده عزیز و کم سن و سالمون عاطفه جان  *سلام بانوی کدبانوی نویسا

خب میرسیم ب بخش سوالات و جزغاله کردنت?

آخرین باری که با تمام وجود گریه کردی و خندیدی کی بوده؟ *تقریبا یک ساعت پیش با تموم وجودم خندیدم و کریه کردنم مال پنجشنبه ی هفته ی پیش بود.

علم بهتره یا ثروت؟چرا؟ *هردوتاش از نظر من خوبه. اگر ادمی که ثروت داره از علمش استفاده نکنه نمی تونه ثروتشو نگهداره و اونو به باد میده و اگر ادم عالم ثروتی برای عرضه کردن علمش نداشته باشه داشتن علم به هیچ دردی نمی خوره. وقتی یه علمی داره باید اونو به بقیه هم یاد بدی یا ازش به عنوان کمک به دیگران استفاده کنیم.

به کدوم شهرهای کشورمون دوست داری سفر کنی؟ *اصفهان، گیلان

سرگرمی مورد علاقه ات چیه؟*نوشتن

طرفدار کدوم ورزش و تیم ورزشی هستی؟*بسکتبال و تیم ایران

تا حالا چند تا دروغ گفتی؟بزرگترینشون چی بوده؟ *ادما تو زندگیشون زیاد دروغ میگن اما نمیتونم بگم ودومش بزرگ بوده. دروغ بودن یک حرف به اندازه ی کافی بزرگ هست.

دوست داری جای کدوم شخصیت کارتونی باشی؟ *بل

موسیقی  مورد علاقه ات و خواننده های مورد علاقه ات چیه؟ *بیشتر آهنگای ملایم و عاشقانه گوش نیدم. خواننده ی مورد علاقمم آقای میثم ابراهیمی.

اگر به 7 سالگی برگردی چه کارایی انجام نمیدادی؟ *همشونو دوباره انجام میدادم.

دوست داری تا چند سالگی عمر کنی؟ از دوران پیری می ترسی؟ *به حدی که بتونم به خیلیا کمک کنم. از پیری هم نمیترسم. یه بخش شیرین از زندگیه.

آشپزی بلدی چه غذاهایی؟ *در حد سیر کردن خوردم اره بلدم و بهترین غذایی که درست میکنم لازانیاس.

تا حالا تو زندگیت به کسی کلک زدی؟میتونی بگی؟ *اره چندین بار... یه بارشم دوستمو با کلک زدن تا سر حد سکته ترسوندم.

از کدوم شخصیت کارتونی خوشت می آید؟*بل

بهترین دوستت در دوران زندگی؟*یاسی

بهترین دوستت داخل دانشگاه ؟*نرفتم هنوز

اولین باری که دانشگاه رو دیدی چه حسی داشتی؟*نرفتم.

چه چیزی به زندگیت ارزش میده؟*وجود پدرومادرم

چه رنگ و چه فصلی رو دوست داری؟ *عاشق رنگ آبیم و همه ی فصلارو دوست دارم.
از چه تیپ آدمها با چه اخلاقی بیشتر خوشت می آید؟

*آدم هایی که اصل خودشونو فراموش نکنن و غرور بی جا نداشته باشن... کلا میونم با ادمای از خودراضی خوب نیست...

و در اخر اروزی موفقیت روز افزون برات دارم عزیزم ومرسی ازت که منو کدبانو دونستی???? *مرسی عزیزم حقیقتو گفتم چون مطمءنم که هستی.?

• پسندیدم 5

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.