رفتن به مطلب

چگونه نویسنده شویم ؟!

اگر نویسندگی را تازه شروع کرده‌اید، تلویزیون باید اولین چیزی باشد که کنار می‌گذارید. به گفته‌ی کینگ تلویزیون «سمِ خلاقیت است». نویسنده باید به درون خود و به دنیای تخیلاتش نگاه کند. برای این که بهتر بتوانید این کار را انجام بدهید باید تا می‌توانید کتاب بخوانید.

اخبار انجمن نویسا
  • رمان های بی تو در همه شهر غریبم و مرگ رنگ از خانوم ها مریم صناعی و بهاره غفرانی از نشر علی چاپ شده اند
  • به زودی رمان های زیر از نشر علی چاپ خواهند شد
  • رمان زندان دل از مریم صناعی
  • رمان معشوق مشترک و کسی مثل کسی نیست از فاطمه مرادی
  • رمان در پس ابرها از عاطفه نیک طلب
  • رمان پرواز غیر مستقیم از یاسمن تقوی
  • رمان زیر گنبد کبود انگار خدا هم نبود از پرستو مهاجر
  • رمان واکنش از مینا سلطانی
  • رمان کتمان از فاطمه کمالی
  • رمان طلوع از فاطمه گل محمدی
  • رمان آوای سکوت از شادی هاشمی
  • به انجمن نویسا خوش آمدید

کاربرگرامی برای استفاده از امکانات انجمن ثبت نام کنید اگر قبلا ثبت نام کردید گزینه ورود را بزنید

sahar66

نقدو بررسی رمان تاوان گذشته| sahar66 |کاربر انجمن نویسا

پست های پیشنهاد شده

sahar66

نام رمان:تاوان گذشته

نویسنده:sahar66

ژانر:عاشقانه،انتقامی،اجتماعی

خلاصه:دختری از جنس خودمون... مثل همه دخترهای روی زمین پاک و با هزار ارزو، در تب عشق خواستن و خواسته شدن از طرف مردی که تمام ارزوهای اوبود. و ناگهان اتفاق شومی که بر سر دختر قصه مون می افته و اون رو تبدیل به یخ میکنه، حالا دخترقصمون میخواد انتقام گذشته شو از تمام ادمایی که باعث و بانی نابود شدن ارزوهاش شده رو بگیره...

• پسندیدم 6

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
منتقدان

?گزارش نقد رمان : ⬇️

در مورد هر قسمت توضیحات خود را ارائه کنید:
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✍️نام رمان:

تاوان گذشته
خب هنوز وارد مشکل گذشته ی داستان نشده اما خلاصه و این مقدار نوشته شده نشون میده اسم مناسبیه
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?کاور رمان:

خیلی خوبه. معنیش با رمان هم تناسب داره بنظرم
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?خلاصه و مقدمه:

مقدمه که نداشت
خلاصه هم خوب بود البته میتونست کمی مفصل تر هم باشه
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
⭐️شروع رمان:

شروع خوب و پر کشش بود
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?
?املا و نگارش رمان:

چندتایی غلط املایی دیدم که شاید اشتباه تایپی بودن: بزاری، پرتغال، زجه، برگذار، تره ای، حک شد
به ویرایش نگارشی هم کم و بیش نیاز داره. علایم نگارشی به خصوص، و چند مورد محدود مثل بعضی جاها قاطی شدن افعال ماضی و مضارع، و محاوره و ادبی (البته خیلی محدودن)
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✏️جمله بندی‌ها و انتخاب کلمات:

در کل خوب و روون بود و قابل فهم. فقط دو سه جا ویرایش می خواد. مثلا "دندان روی هم سابیدن" و "خواستگار رو تو خونمون جا بده" که البته حدس میزنم این ها مشکل تایپی باشه. و کاربرد "عه" و "هه" توی رمان
اون قسمتی که خاطرات گذشته (قبل از خواستگاری) رو میگه، دو سه تا مورد داره. یه جا گفتی برای رفع گرسنگی رفتن رستوران، به نظرم رستوران رفتن اتفاق قشنگیه براشون و این عبارت جالب نیست. و اون قسمت جمله ها کمی کوتاهن و بعدش که به زمان حال میره، توی چند جمله زیاد از واژه "آغوش" استفاده شده.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?متن و محتوای رمان:

متن یکدست و دلنشینه. خوبه
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?موضوع رمان:

هنوز مونده تا واردش بشه اما جالب به نظر میاد
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?فضا سازی رمان:

به نظرم کافی و متناسب بود. البته با توجه به دیالوگ محور بودن
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?کاراکترها:

خوب بودن
یه حس عمیق کشش و جذب شدنی به شخصیت ارتان دارم و دلیلشو نمی دونم =| باران هم قابل درکه. یه جاهایی با توجه به قصدش، ضعیف میشه اما انگار نقطه ضعف هاش لازمه ی رمان و جنیستشه متاسفانه ?
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?روند ماجراها:

خوب پیش میره. راضی بودم
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?نظر یا توضیحات اضافه خود را در این قسمت بیان کنید:

رمانت خوب و قلمت قویه و فقط بعضی جاهاش به ویرایش نیاز داره. برات آرزوی موفقیت می کنم ❤️?

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
منتقدان

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✍️نام رمان: تاوان گذشته.
زیبا بود و یکم به موضوع رمانت می خورد.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

?کاور رمان:
کاور رمان هم زیباست عکسشم به رمان میاد
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?خلاصه و مقدمه:
خلاصه بسیار مفید...
مقدمه هم همینطور با داستان ارتباط کوچیکی داشت

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
⭐️شروع رمان: شروع رمان مثل همه داستان ها...
اما خوب بود خوب تونسته بودی اول کاری فضا و حس و کلمات رو به بازی بگیری
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?
?املا و نگارش  رمان:
غلط املایی زیادی به چشم نمی‌خورد فقط...
نکات ویرایشی خیلی جاها رعایت نشده بود.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
جمله بندی ها دو سه جا از دستت خارج شده بود کلمات هم بعضی جاها سرسری بعضی جاها خوب انتخاب شده بود.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?متن و محتوای رمان:

محتوای رمان پیام اصلی نداره فعلا...
ولی یکم باید صبر کنیم تا آخرش رو بفهمیم ببینیم اون چیزی که من فک میکنم هست یا نه....

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?موضوع رمان:

موضوع رمان میشه گفت تکراری نبود.
و سازه یک خوبی ذهن نویسنده مون هستش.
با کار کردن روی فصل ها و اتفاقات میتونی بهترش کنی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?فضا سازی رمان:
فضاسازی خوب بود می تونستم تصور کنم.
بعضی جاها هم اصن فضاسازی نداشت یا بهتره بگم کم داشت که این باعث ضعف رمانت میشد.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?کاراکترها:
کارکترها حس داشتن میشد حسشون کرد درسته یکم لوسی خودشون رو داشتن اما بازم خوب بود.
دیالوگات و تیکه های که اون وسطا پریده میشد شیرینش کرده بود.
و یکم بیشتر روی شخصیت  دخترت یکم باید بیشتر کار کنی.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?روند ماجراها:
روند ماجرا آروم رو به هیجان بود بعضی جاها   این هیجان دوباره کم و زیاد می شد و یکم باعث خستگیه خواننده میشه.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?نظر یا توضیحات اضافه خود را در این قسمت بیان کنید: موفق باشی.❤️

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
منتقدان

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✍️نام رمان:
"تاوان گذشته"
فقط اوایل رمان با نام رمان مطابقت داشت، البته الان تو روایت بین گذشته و حال هستش و نمی‌شه قاطع گفت.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

?کاور رمان:
با اسم رمان مطابقت داشت، فضای عکس کاور دقیقا پیام آور یک کار اشتباه و پشیمونی بود.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?خلاصه و مقدمه:
خلاصه ات خوب بود، نه کم توضیح داده بودی نه کل رمان رو لو داده بودی، مقدمه رو هم دوست داشتم

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
⭐️شروع رمان:
شروع رمان با سردی کاراکتر اصلی و تلاش اطرافیان برای از بین بردن کدورت بین خودشون بود و از این نظر هیجانی به نظر می‌رسید، اینکه مخاطب رو وادار کنه تا رمان رو بخونه تا ببینه علت این کینه چی می‌تونه باشه. شروع رمانت عالی بود

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?
?املا و نگارش  رمان:
غلط املایی نداشتی، اما چند جا غلط تایپی دیدم. مثلا دیدم رو نوشته بودی دبدم

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
جمله بندی هات جابجا بود، محاوره و ادبی قاطی هم شده بود و از این لحاظ قطعا ویرایش می‌خواد. ولی انتخاب کلماتت خیلی خوب بود.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?متن و محتوای رمان:
متن و محتوا پخته به نظر می‌رسید. معلوم بود همینجوری قلم نگرفتی و یه چیزی همینجوری بنویسی.  

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?موضوع رمان:
موضوع رمان بکر و ناب بود. یه موضوع جدید که از خوندنش لذت می‌بریم.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?فضا سازی رمان:
فضا سازی خوب بود ولی باید بیشتر روش کار کنی، بیشتر روی مکالماتت تمرکز کردی.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?کاراکترها:
کاراکترها و شخصیت پردازی خوبی داشتی، البته جاهایی باران رفتار گنگی داشت که فکر می‌کنم در ادامه توضیح خواهی داد. شخصیت آرتان هم خوب بود. خانواده‌ی باران رو هم خوب توصیف کردی.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?روند ماجراها:
روند ماجرا خوب و به جا بود، نه خیلی تند و نه خیلی کند. تبریک می‌گم بابت این برنامه ریزی.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
برای سحر عزیزم آرزوی موفقیت می‌کنم، قلمت سبز

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
منتقدان

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✍️نام رمان:
تاوان گذشته... تا اینجای رمان و با توجه به خلاصه می تونم بگم عنوان مناسبی انتخاب کردی.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

?کاور رمان:
بسیار زیبا و هنرمندانه و خیلی خوب داره عنوان رمان و به زول رفتن شخصیت ها رو به تصویر می کشه.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?خلاصه و مقدمه:
خلاصه برام دلچسب نبود... خلاصه هایی که با دختری از جنس..... شروع میشه یکم قدیمی و خسته کننده اس ولی بغیر از اون قسمت سرد شدن دختر داستان می شه گفت داستان اسپویل نشده.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
⭐️شروع رمان:
تکراری بود ولی آمیخته شدنش با کابوس شخصیت داستان کشش داشت... از خواب بیدار شدن کاراکتر داستان هم تکراریه هم آدم رو ابتدای رمان خسته می کنه و ممکنه به این فکر بیوفته که بازم یه رمان تکراری داره میخونه.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?
?املا و نگارش  رمان:
غلط املایی زیاد بود و نمی شد اسم اشتباهات تایپی روش گذاشن و خیلی جاها علائم نگارشی درستی استفاده نشده بود و گاهی شناسه ی گذشته و حال قاطی می شد و گهگداریم نمی فهمیدم دارم متن ادبی می خونم یا محاوره!
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
جمله بندی ها جمله های روزانه و مکرری بود که خودمون تو صحبت هامون استفاده می کنیم و کمی رمان رو قابل باورتر می کرد و بعضی جاها هم همونطور که گفتم دیالوگای محاوره ات ادبی شده بود. اما در کل می تونستی جملات بهتری استفاده کنی که با خوندنش روش بیشتر تامل بشه و سر سری ازش رد نشیم.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?متن و محتوای رمان:
متن رمان با توجه به قلم نویسنده جذبم کرد ولی حرف خاصی برای گفتن نداشت ولی یه روال روتین رو طی می کرد و گاهی کشدار می شد.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?موضوع رمان:
تا اینجا که اتفاق خاصی نیوفتاده و فکر کنم در آینده بهتر بشه.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?فضا سازی رمان:
نمی شد گفت فضاسازی داشت بیشتر واگویه های شخصیت داستان با خودش بود و فضای رمان رو در متن حس نمی کردم.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?کاراکترها:

کاراکترها چیز خاص و جدید و قابل توجهی نداشتن و می تونم بگم خوب بهشون پرداخته نشده. کاش برای شخصیت هات خلق و خوی خاص و بخصوص می ذاشتی که با رمانهای دیگه یکی نباشه.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?روند ماجراها:
یه روال روتین و ساده و پر از خود درگیری های شخصیت داستان با خودش.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
سحر جان برات ارزوی موفقیت دارم. بهت توصیه می کنم کمتر از احساسات کاراکترها بگی (البته نه اینکه حس آمیزی رو حدف کنیا!) حس امیزی رمانت قوی و عالیه ولی فضاسازی نداری... حتی بین دیالوگ ها هم از احساسات خود شخصیت داستان و حالات کاراکترای دیگه گفته میشه... روش بیشتر کار کن. قلمت جذاب و پرکششه و رمانت با یه ویرایش کوچولو عالی می شه❤️

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
منتقدان

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✍️نام رمان:  *تاوان گذشته*  
 کسی که پارت های اول رو میخونه کاملا میتونه اسم و دلیل اینکه این اسم گذاشته شده رو درک کنه
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

?کاور رمان: زیبا و  مرتبط با رمان

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?خلاصه و مقدمه:
مقدمه نداشت ولی خلاصش جالب بود

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
⭐️شروع رمان:
شروعش جذاب بود و خواننده رو جذب میکرد  ولی به  نظر من جور دیگه ای شروع میشد بهتر بود چون از خواب بیدار شدن و دستی به مو کشیدن شروعی که این روزا زیاد میبینیم
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?
?املا و نگارش  رمان:
غلط املایی زیادی نداشت فقظ چند مورد اشتباه تایپی و چسبوندن کلمات بود که خیلی جالب نبود

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

بعضی جاها خوب و بعضی جاها نه  ابی و محاوره قاطی بود انتخاب کلماتت رو دوست داشتم
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?متن و محتوای رمان:  محتوا و پیام خاصی تا اینجا ندیدم ولی معلومه روی موضوعش فکر شده و وقت گذاشته شده

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?موضوع رمان: موضوع رمان هنوز مشخص نشده فقط یدونیم که بحث یه انتقام و تاوان وسطه

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?فضا سازی رمان: متوسط بود حس خوبیو به ادم منتقل میکرد ولی راجع به فضا چیزی نبود ادم فقط حس خود شخص رو میتونست درک کنه راجع به اون مکانی که  هست هیچ فضایی رو توصیف نکرده

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?کاراکترها میشد باهاشون ارتباط برقرار رد بعضی جاها رفتار باران گیج کننده بود ولی خوب رمان ادامه داره...

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?روند ماجراها:
خوب بود نه تند و نه مورچه ای کشش داشت و جذاب بود

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
sahar66

خیلی ممنونم بابت نقدهای زیباتون. خواستم چند نقطه رو بگم?

راستش خودمم کم و بیش میدونستم اشکالاتم همیناس و وقت نشد دوباره از روش بخونم و اشکالات رو رفع کنم. رمان من اول ادبی بود ولی بعدش با یه تصمیم انی محاوره اش کردم و خب طبیعیه بعضی جاها از چشم در بره و همونجور ادبی بمونه ولی با هرباری که چشمم به کلمات یا جملات ادبی افتاد سریع درستش کردم و قبول دارم که رمان یه ویرایش اساسی میخواد. راجع به حس امیزی باید بگم که از این بابت واقعا خوشحال شدم که تونستم حس امیزی کنم ولی فضا سازی ضعیفه و اینو قبول دارم خب رمان اولمه و این خیلی طبیعی است که درست حسابی نتونم فضاسازی کنم ولی بازم بگم که اینا تو ویرایش نهایی حل میشه?

خب نقطه بعدی گنگ بودن بارانه... راستش باران با خودشم درگیره و این تو پارت های اینده بیشتر معلوم میشه ولی خب بازم بقول منتقدان عزیز جای کار داره

و نقطه اخر اینه که من اشکالات تایپی رو متوجه نشدم وگرنه من خودم شدیدا مخالفم که رمان پراز اشکالات تایپی باشه و غلط املایی ها هم همینطوره... ندیدم و متوجه نشدم ودر اولین فرصت اینارو درست میکنم.

ممنون بابت نقداهای سازندتون خیلی متشکرم???

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
منتقدان

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✍️نام رمان:
تاوان گذشته. اسمش قشنگه دوست داشتم
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

?کاور رمان:
زیبا و چشم نواز
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?خلاصه و مقدمه:
خلاصه هم خوب بود. داستان رو هم لو نمی داد و کشش لازم رو داشت

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
⭐️شروع رمان:
شروع خوب و پر کششی داشت. اما مثلا اگر پریشونی های گذشته رو نشون می  دادی یا اصلا با کابوس بیدار می شد اون حالت ها یا کلا یک خواب رو می دید به نظرم عالی ترش می کرد
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?
?املای رمان:

املای رمان خوب بود غلطی به چشمم نخورد ولی چسپوندن و به کلمه رو توصیه نمی کنم
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

جمله بندی ها خوب و قابل هضم بود و انتخاب کلماتم خوب بود.
ولی با این حال گاهی رمانت یعنی روایتت شکل گزارشی به خودش می گیره یه جا اولا ی رمان گفتی "راستی گفتم غریبه" و از این دست جملاتت باید به نحو دیگه ای بیان کنی که مخاطب فکر نکنه داره تیتر خبری می خونه..
یا مثلا باز اول رمان سر میز صبحونه که جدل نوشتی ولی جدل درونی نیست اونجا احساس کردم راوی خارج صحنه هستش نه تو متن داستان بهتره خودت کنار شخصیت باشی و حالاتش رو بیان کنی.
گاهی محاوره و ادبی رو قاطی کردی که ادیت بزن
و تو دیالوگ هات هم ادبی نوشتی مثل حق با توست جایگزین کنی حق با تو هستش و....
اینجور اشتباهاتی داری.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?متن و محتوای رمان:

تا اینجا که خوب و پر کشش بوده تا بفهمیم که چه خواهد شد

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?موضوع رمان:

فعلا که انتقامی بوده کشش داشته ولی چیزی مشخص نشده پس نمی تونم زیاد حرفی بزنم
معمولا تو این نوع داستان ها پایان مهمه

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?فضا سازی رمان:
فضا سازی کمه و باید روش کار بشه
ولی چون فرم روایتت خوبع و داستان کشش داره تا حدودی این ضعف رو می پوشونه

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?کاراکترها:

کاراکترها فعلا کاملا معرفی نشدن.
باران دختری که در زندگی گذشته و نرمی بوده ولی حالا سخت شده
ارتان هم پسر عاشقی که حالا باز عاشق و نگرانه
پدر باز همچنین مهربون پشیمون ولی گناهش چی بود و... .

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?روند ماجراها:

روند ماجرا خوب و پر کششه خواننده خسته نمی شه
ولی برای کات هایی که می دی توصیه می کنم روشون تمرکز بیشتری داشته باشی. یه سر نخ از تو حال داشته باشی که به گذشته بری و به عکس
تو این رمان ها که فلاش بک داره خطوط انتهایی هر فصل به شدت مهمه
اینجا یه خورده ضعف داری
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
?نظر یا توضیحات اضافه خود را در این قسمت بیان کنید:برای سحر عزیزم آرزوی موفقیت دارم. رمانت تا اینجا زیبا بوده و امیدوارم قوی تر ادامه بدی❤️

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
Parisa Dolati

سلام سحر عزیزم

رمان زیبات رو تا جایی که تونستم خوندم. تبریک می‌گم بابت قلم پخته و انتخاب داستان جذابت. اوایل داستان و فلش بک هایی که داره حسابی مخاطب رو کنجکاو می‌کنه برای خوندن ادامه‌ی داستان و فهمیدن دلیل سردی و بی احساسی باران👌

ایراد های رمانت از نظر من یکیش این بود که همون‌طور که خودت گفتی چون رمانت قبلا ادبی بوده و بعد محاوره شده یه جاهایی از دستت در رفته و ادبی مونده. مشکل بعدی هم مربوط به علائم نگارشی که خیلی جاها رعایت نشده. و اینکه به نظرم بعضی جمله ها نیاز به تغییر داشت مثلا جمله‌ی" در جلوی چشمان متعجبش..." به نظرم مقابل چشمان متعجبش... قشنگ‌تره یا جمله‌ی" بابام، پاره‌ی تنم، حمایتم..." به نظرم بنویسی "حامیم" بهتره. 

"ماهان به زودی خودش رو به بابا رسوند و امبولانس هم به زودی خودش رو به بابا رسوند.." تو این جمله ها هم به نظرم بهتره از خیلی زود استفاده کنی نه به زودی.

به هر حال همه‌ی این مشکلات با یه ویرایش ساده حل می‌شن مهم موضوع و قلم رمان هستش که به نظرم خیلی خوب بود:Laie_98:

موفق باشی عزیزم:flirtyeyess3:

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
sahar66

سلام عزیر دلم ممنون بخاطر وقتی که گذاشتی. رمان اولمه و من قلمم رو در طول رمان تقویت دادم آخرای رمان کاملا این موضوع دیده میشه و بنظر خودمم اولای رمانم نیاز به ویرایش داره البته تو ورد خیلی از این اشکالات رو ویر زدم،گفته هات رو ویرایش میکنم حتما

توهم موفق باشی عزیزم😘😘

ویرایش شده در توسط sahar66
  • پسندیدم 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.