رفتن به مطلب

چگونه نویسنده شویم ؟!

اگر نویسندگی را تازه شروع کرده‌اید، تلویزیون باید اولین چیزی باشد که کنار می‌گذارید. به گفته‌ی کینگ تلویزیون «سمِ خلاقیت است». نویسنده باید به درون خود و به دنیای تخیلاتش نگاه کند. برای این که بهتر بتوانید این کار را انجام بدهید باید تا می‌توانید کتاب بخوانید.

اخبار انجمن نویسا
 • رمان های بی تو در همه شهر غریبم و مرگ رنگ از خانوم ها مریم صناعی و بهاره غفرانی از نشر علی چاپ شده اند
 • به زودی رمان های زیر از نشر علی چاپ خواهند شد
 • رمان زندان دل از مریم صناعی
 • رمان معشوق مشترک و کسی مثل کسی نیست از فاطمه مرادی
 • رمان در پس ابرها از عاطفه نیک طلب
 • رمان پرواز غیر مستقیم از یاسمن تقوی
 • رمان زیر گنبد کبود انگار خدا هم نبود از پرستو مهاجر
 • رمان واکنش از مینا سلطانی
 • رمان کتمان از فاطمه کمالی
 • رمان طلوع از فاطمه گل محمدی
 • رمان آوای سکوت و قفس تا نفساز شادی هاشمی
 • رمان خشماهنگ از الهام علی احیایی
 • به انجمن نویسا خوش آمدید

  کاربرگرامی برای استفاده از امکانات انجمن ثبت نام کنید اگر قبلا ثبت نام کردید گزینه ورود را بزنید

پست های پیشنهاد شده

elham_j8


جی جی بوفون در تاریخ ۲۸ ژانویه سال ۱۹۷۸ در کارارا در ایتالیا به دنیا آمد. مادرش در رشته پرتاب وزنه کار می‌کرد و پدرش وزنه بردار بود، دو خواهرش هم بازیکن والیبال هستند و نیز عمویش بسکتبالیست است.

وی همچنین با اسطوره دروازه‌بانی، لورنزو بوفون نسبت فامیلی دارد؛ او یکی از عموزاده‌های پدربزرگش است.

فعالیت باشگاهی

بوفون از همان آغاز جوانی، تکیه‌گاه مطمئن تیمش بود. اولین حضور او در سری A برمی‌گردد به تاریخ نوامبر سال 1995 در 17 سالگی در تیم پارما در مقابل تیم قدرتمند و پرآوازه‌ میلان که این بازی با تساوی بدون گل  به پایان رسید. وی پس از آن دروازه‌بان تا آن زمان ثابت تیم، لوکا بوچی را کنار زد و خود گلر ثابت تیم شد.

او فصل 01/2000 را هم در پارما سپری کرد و به پیشنهادات میلیونی باشگاه‌های بزرگ اروپا پشت پا زد. تنها در تابستان سال 2001 بود که به ازای 1/54 میلیون یورو به جای ادوین فان در سار هلندی به یوونتوس تورین پیوست که تا امروز هم بالا‌ترین مبلغ قرارداد یک دروازه‌بان در تاریخ فوتبال می‌باشد.

وی در همان ابتدای حضورش با یوونتوس قهرمان لیگ فوتبال باشگاهی ایتالیا شد و در فصل 03/2002 نیز از این عنوان دفاع کرد. به علاوه در سال 2003 به همراه یووه به فینال مسابقاتلیگ قهرمانان اروپا رسید که آنها در این بازی در ضربات پنالتی با نتیجه 2 بر 3 مغلوب آ.ث. میلان شدند. بوفون در فصل 05/2004 هم با یووه قهرمان سری A شد که البته پس از رسوایی تبانی،‌ این عنوان از آنها سلب شد.

در 14 آگوست سال 2005 در یک دیدار تدارکاتی در جام برلوسکونی در مقابل آ.ث. میلان به کاکا برخورد کرده و به شدت از ناحیه کتف مصدوم شد و چند ماه نتوانست در میادین فوتبال حضور یابد. در این مدت،‌کریستیان آبیاتی که به صورت قرضی از میلان به یووه آمده بود، جای او را در درون دروازه یوونتوس اشغال کرد. در پایان ماه نوامبر اعلام کرد که دوباره سلامتی‌اش را  به دست آورده است، ‌اما در ابتدا کمتر بازی می‌کرد، چراکه مصدومیتش به طور کامل بهبود نیافته بود.

 در دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در مقابل آرسنال لندن، بوفون پنجاهمین بازی اروپایی خود در پیراهن یوونتوس را انجام داد. در ماه مه سال 2006 مورد اتهام قرار گرفت که در شرط‌بندی‌های غیرقانونی روی مسابقات سری A ایتالیا شرکت داشته است که البته بعدا از سوی دادستانی بی‌گناه شناخته شده و از او اعاده حیثیت شد.

با وجود سقوط اجباری یوونتوس به سری B در فصل 07/2006 به دلیل رسوایی تبانی، برخلاف بسیاری از بازیکنان این تیم، بوفون یووه را ترک نکرد. وی بلافاصله در فصل بعد با این تیم که در این مدت تحت رهبری دیده دوشان فرانسوی قرار داشت، دوباره به دسته اول برگشت.

در 7 ژوئن سال 2007 قراردادش را با یوونتوس تا سال 2012 تمدید کرد. در 12 مارس سال 2008 نیز یک سال دیگر به مدت قراردادش افزود.

فعالیت ملی

جی جی بوفون خیلی زود گلر تیم ملی زیر 21 سال ایتالیا شد و با این تیم در جام ملت‌های اروپا در سال 1996 شرکت کرد. در 19 سالگی و در تاریخ 29 اکتبر سال 1997 در مسابقه پلی-آف مقدماتی جام جهانی 98 در مقابل تیم روسیه، اولین بازی خود در تیم ملی بزرگسالان را انجام داد. وی در این بازی جانشین جان لوکا پالیوکای مصدوم شده بود. بوفون در جام جهانی 1998 هم حضور داشت ولی در هیچ‌یک از بازی‌ها درون دروازه قرار نگرفت.

وی در جام ملت‌های اروپا در سال 2000 دروازه‌بان ثابت تیم ملی بود،‌ ولی به علت شکستگی انگشت در دور پایانی این بازی‌ها حضور پیدا نکرد. جانشین وی،‌ فرانچسکو تولدو در این بازی‌ها نمایش خوبی ارائه داد و جای او را در درون دروازه تیم ملی گرفت. اما بوفون هم دست از تلاش برنداشت و پس از آن تاکنون شماره یک بی‌چون و چرای تیم ملی ایتالیا است.

وی در جام جهانی 2006 آلمان نیز گلر ثابت تیم ملی کشورش بود. وی دراین جام نمایشی بی‌عیب و نقص داشت و توانست تا مرحله فینال دروازه‌اش را بسته نگه دارد. تنها گلی که وی در هفت بازی دریافت کرد،‌ گل به خودی کریستین زاکاردو و یک ضربه پنالتی از سوی زین‌الدین زیدان فرانسوی در دیدار فینال در 9 ژولای 2006 بود. در این فینال وی به همراه ایتالیا پس از یک ضربه پنالتی در مقابل فرانسه قهرمان جهان شد و خود وی نیز جایزه لئو یاشین را به عنوان برترین دروازه‌بان جام دریافت کرد.

بوفون در تمامی دیدارهای جام ملت‌های اروپا در سال 2008 نیز شرکت داشت. در دور مقدماتی در مقابل رومانی موفق شد ضربه پنالتی آدریان موتو را مهار کرده و از حذف زودهنگام تیمش جلوگیری کند. در مرحله یک چهارم نهایی در ضربات پنالتی در مقابل اسپانیا نیز یک پنالتی را گرفت، اما نتوانست مانع از حذف تیم ملی ایتالیا شود.

در 14 نوامبر سال 2009 در دیداری دوستانه در ورزشگاه آدریاتیکو در پسکارا در مقابل هلند که به تساوی بدون گل انجامید، صدومین بازی ملی خود را انجام داد.

موفقیت‌ها:

در تیم ملی

قهرمان تیم ملی زیر 21 ساله‌های اروپا: 1996
قهرمان جام جهانی: 2006

در باشگاه

قهرمان سری A ایتالیا: 02/2001،  03/2002،  05/2004،  06/2006
قهرمان سری B ایتالیا: 07/2006
نایب قهرمان لیگ قهرمانان اروپا: 03/2002
قهرمان جام یوفا: 99/1998
قهرمان جام حذفی ایتالیا: 99/1998
قهرمان سوپرجام ایتالیا: 1999، 2002، 2003

موفقیت‌ها و افتخارات شخصی:

برترین دروازه‌بان سری A: 1999، 2001، 2002، 2003، 2004، 2006، 2008
برترین دروازه‌بان جهان: 2003، 2004، 2006، 2007
جایزه باشگاه فوتبال یوفا به عنوان برترین دروازه‌بان سال: 03/2002
برنده جام لئو یاشین: 2006
انتخاب در تیم ستاره‌های جام جهانی: 2006
انتخاب در فیفا 100
انتخاب در تیم ستاره‌های جام ملت‌های اروپا: 2008

فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال بهترین دروازه‌بان دهه: ۲۰۰۰-۲۰۱۰
فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال بهترین دروازه‌بان ۲۵ سال اخیر: ۲۰۱۰
فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال بهترین دروازه‌بان قرن ۲۱
ستارگان تیم‌های فینالیست جام ملت‌های اروپا: ۲۰۰۸, ۲۰۱۲
تیم سال سری آ ایتالیا: ۲۰۱۲، ۲۰۱۴
تیم فصل لیگ اروپا: ۲۰۱۳-۱۴
بوفون تاکنون ۱۰ بار بهترین دروازه‌بان سری آ و یک بار عنوان دومی توپ طلا (سال ۲۰۰۶) و ۴ بار بهترین دروازه‌بان جهان را در کارنامهٔ شخصی اش دارا می‌باشد.

رکورد گران‌ترین دروازه‌بان تاریخ (از پارما به یووه) و گرانترین خرید تاریخ باشگاه یوونتوس نیز در اختیار بوفون است.

وی بیشترین بازی با پیراهن تیم ملی ایتالیا را با ۱۵۶ بازی نیز در کارنامهٔ خویش دارد. او در فصل ۱۶-۲۰۱۵ رکورد بیشترین تعداد و بیشترین زمان بسته نگاه داشتن دروازه در سری آ را شکست. این رکورد پیش از این در اختیار روسی دروازه‌بان میلان بود.

بوفون در سال ۲۰۰۱ با مبلغ ۵۱ میلیون یورو به یوونتوس پیوست و تا سال ۲۰۱۸ هم در همین تیم باقی ماند.

 

 

منبع: همشهری آنلاین

 • پسندیدم 2

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×