رفتن به مطلب

چگونه نویسنده شویم ؟!

اگر نویسندگی را تازه شروع کرده‌اید، تلویزیون باید اولین چیزی باشد که کنار می‌گذارید. به گفته‌ی کینگ تلویزیون «سمِ خلاقیت است». نویسنده باید به درون خود و به دنیای تخیلاتش نگاه کند. برای این که بهتر بتوانید این کار را انجام بدهید باید تا می‌توانید کتاب بخوانید.

اخبار انجمن نویسا
  • رمان های بی تو در همه شهر غریبم و مرگ رنگ از خانوم ها مریم صناعی و بهاره غفرانی از نشر علی چاپ شده اند
  • به زودی رمان های زیر از نشر علی چاپ خواهند شد
  • رمان زندان دل از مریم صناعی
  • رمان معشوق مشترک و کسی مثل کسی نیست از فاطمه مرادی
  • رمان در پس ابرها از عاطفه نیک طلب
  • رمان پرواز غیر مستقیم از یاسمن تقوی
  • رمان زیر گنبد کبود انگار خدا هم نبود از پرستو مهاجر
  • رمان واکنش از مینا سلطانی
  • رمان کتمان از فاطمه کمالی
  • رمان طلوع از فاطمه گل محمدی
  • رمان آوای سکوت و قفس تا نفساز شادی هاشمی
  • رمان خشماهنگ از الهام علی احیایی
Zkarami394

نقد و بررسى رمان اشتباه شيرين| زهرا كرمى| كاربر انجمن نويسا

پست های پیشنهاد شده

Zkarami394

نام رمان: اشتباه شیرین
نویسنده: زهرا کرمی
ژانر: عاشقانه، همخونه ای

خلاصه: درسته رمانم مثل سایر رمان ها، زندگیه پسر پولدار و یه دختر فقیر رو تعریف میکنه؛ ولی میتونید بخونید و تجربه کنید، یه رمان عاشقانه ی آروم و بعضی لحظات همراه با کل کل بین گیتی و آرش رو. قصه از ورود آرش بعد از چند سال به ایران و کل کل هاش با گیتی شروع میشه. داستان زمانی هیجان و قالب اصلی خودش رو میگیره که تولدِ ساسان میشه و اتفاقی میفته که مسیر زندگیِ گیتی رو عوض میکنه. اتفاقی  که گیتیِ معتقد و مذهبی رو حتی وادار به فکر کردن به خودکشی میکنه. اتفاقی که تمام دخترانه هاش رو لگدمال می کنه. اما درست زمانی که انتظارش رو نداره، سرنوشت برگ دیگه ای از زندگی رو براش ورق میزنه ...

پایان خوش 

• پسندیدم 11

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
ه.قاف

سلام عزیزم

اول از همه ممنونم از وقتی که میذاری و رمان رو مینویسی

لطفا یکم توصیف صحنه هاتو بیشتر کن و فضا سازیتو بیشتر کن

ممنونم ازت:rose:

• پسندیدم 9
  • تشکر 1

لینک به ارسال
نرگس خرسند

سلام عزیزم. رمان عالیه و موضوعش هم به قول خودت با این که تکراری هست ولی ارزش خوندن رو داره و این رو تایید میکنم که "اشتباه‌شیرین" واقعا ارزش خوندن داره. اصلا اون چیزی که فکرش رو می‌کردم با قضیه‌ی تجاوزی که صورت گرفت برعکس شد. فکر کردم آرش عاشقش میشه و داستان همین میشه البته توی خلاصه نوشته شده بود اما وقتی برگشت تازه موضوعش جالب‌تر شد. اینی هم که میگن فضا سازی لازم داره موافقم. چرا که جملات پشت هم قرار داره. یک چیز دیگه هم این که مکالمه ‌ای که با تلفن داشتن. مثلا خود آرش که از زبانش نقل شده بود با پدرش حرف می‌زد از حرف های پدرش فقط سه نقطه گذاشته شده بود. بعد که از زبان آرش مکالمه‌ی گیتی با مادرش و آرزو بود رو آرش نقل می‌کرد. 

در هرصورت تلاشت بابت نوشتن رمان عالیه و من منتظر خوندن پارت های جدیدم که ارسال کنی??

• پسندیدم 8
  • تشکر 1

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
Zkarami394

سلام عزیزم .ممنون از نقدی که کردی.چشم حتما ایراداتم رو برطرف میکنم و فضا سازیم رو بیشتر میکنم. دارم توی ویرایش تصیحح میکنم. خیلی خوشحالم که از رمانم لذت بردی. ممنون .

ویرایش شده در توسط Zkarami394
  • پسندیدم 8

لینک به ارسال
Maha_a

سلام و خسته نباشید. مشکلاتی توی رمانتون دیدم که امیدوارم به عنوان یه نقد بپذیرینش و عیوب رو برطرف کنید. مطمئنا این طوری طرفدارهای ببشتری پیدا می کنید. 

1.دیالوگ های شما محوره. یعنی یه قسمت از رمان همه اش دیالوگه و در کل، دیالوگ ها مشکل داره. 

2.گاهی اوقات فراموش کردید قبل از دیالوگ ها خط تیره بگذارید. 

3.فعل هاگاهی مضارعند! از نظر فنی مشکل زیادی نداره ولی جالب نیست و مردم نمی پسندن(من خودم به عنوان خواننده هیچ وقت رمانی که فعل هاش مضارع باشه نمی خونم ) 

4.یک سری اشکالات نگارشی داشت. مثل=> نمکدونه من که درستش هست=>نمکدونِ من. این اشتباه فاحش برای یک نویسنده واقعا زشته. 

5.هیچوقت توی یک رمان از الفاظ نا مناسب استفاده نکنید حتی در قالب شوخی. خیلی رمان رو بد می کنه. 

6.دانشگاه دولتی هیچ پولی نمیخواد که گیتی برای پولش نگرانه! (اابته تا اونجا که من می دونم) 

7.عدم فضا سازی. 

8.هیچ حسی از خوندن پارت ها نمی گیرم

در کل به عنوان یک خواننده برام خیلی خسته کننده بود. امیدوارم ویرایش بشه وجز  یکی از بهترین رمان ها باشه?موفق باشید، به امید خوندن رمان های بیشتر از شما

ویرایش شده در توسط Maha_a
  • پسندیدم 5
  • تشکر 1

لینک به ارسال
ه.قاف
در 46 دقیقه قبل، Maha_a گفته است :

سلام و خسته نباشید. مشکلاتی توی رمانتون دیدم که امیدوارم به عنوان یه نقد بپذیرینش و عیوب رو برطرف کنید. مطمئنا این طوری طرفدارهای ببشتری پیدا می کنید. 

1.دیالوگ های شما محوره. یعنی یه قسمت از رمان همه اش دیالوگه و در کل، دیالوگ ها مشکل داره. 

2.گاهی اوقات فراموش کردید قبل از دیالوگ ها خط تیره بگذارید. 

3.فعل هاگاهی مضارعند! از نظر فنی مشکل زیادی نداره ولی جالب نیست و مردم نمی پسندن(من خودم به عنوان خواننده هیچ وقت رمانی که فعل هاش مضارع باشه نمی خونم ) 

4.یک سری اشکالات نگارشی داشت. مثل=> نمکدونه من که درستش هست=>نمکدونِ من. این اشتباه فاحش برای یک نویسنده واقعا زشته. 

5.هیچوقت توی یک رمان از الفاظ نا مناسب استفاده نکنید حتی در قالب شوخی. خیلی رمان رو بد می کنه. 

6.دانشگاه دولتی هیچ پولی نمیخواد که گیتی برای پولش نگرانه! (اابته تا اونجا که من می دونم) 

7.عدم فضا سازی. 

8.هیچ حسی از خوندن پارت ها نمی گیرم

در کل به عنوان یک خواننده برام خیلی خسته کننده بود. امیدوارم ویرایش بشه وجز  یکی از بهترین رمان ها باشه?موفق باشید، به امید خوندن رمان های بیشتر از شما

سلام

من با نظر شما موافقم اما یک چیز

دیالوگ محور بودن یک داستان مشکل خاصی نیست، مثل فیلم چهارشنبه سوری اصغرفرهادی

اما فضا سازی توی داستان کمه، یعنی اگر این داستان فیلمنامه بود، هیچ مشکلی نداشت اما توی رمان ما نیاز داریم بدونیم که هر کاراکتر موقع گفتن دیالوگ چه لحنی داشت یا کجا وایساده بود

در هرصورت ممنونم هم شما و هم از نویسنده :rose:

• پسندیدم 7
  • تشکر 1

لینک به ارسال
Maha_a
در ۱ ساعت قبل، ه.قاف گفته است :

سلام

من با نظر شما موافقم اما یک چیز

دیالوگ محور بودن یک داستان مشکل خاصی نیست، مثل فیلم چهارشنبه سوری اصغرفرهادی

اما فضا سازی توی داستان کمه، یعنی اگر این داستان فیلمنامه بود، هیچ مشکلی نداشت اما توی رمان ما نیاز داریم بدونیم که هر کاراکتر موقع گفتن دیالوگ چه لحنی داشت یا کجا وایساده بود

در هرصورت ممنونم هم شما و هم از نویسنده :rose:

اتفاقا دیالوگ محور بودن  مهمه توی رمان

ماهم از شما ممنونیم?

ویرایش شده در توسط Maha_a
  • پسندیدم 5
  • تشکر 1

لینک به ارسال
Zkarami394

سلام به دوستای خوبم. با کمال میل انتقاداتتون رو می پذیرم و سعی میکنم توی پارت های بعدی فضاسازی بیشتری داشته باشم. ممنون از نظرات  خوبتون.??

• پسندیدم 8

لینک به ارسال
elham_j8

سلام به نویسنده عزیز. من به عنوان یک خواننده  نه به عنوان یک منتقد نظر می دم. روند رمان کمی تند شد شاید این نظر من باشه اما عقیده من این طور بود. دوم اینکه مشکلات نگارشی خیلی زیاد بود و فضا سازی خیلی کم بود. از این نکات بگذریم رمان در کل خوب بود ولی می تونست شروع بهتری داشته باشه. قلمت سبز با ارزوی بهترین ها برات.:rose::58a4e254ac7f7_:

• پسندیدم 7
  • تشکر 1

لینک به ارسال
ه.قاف

یک چیزی که مدنظره، اینکه اول داستان با کابوس شروع شد

من به عنوان یه خواننده منتظرم که بینم دلیل این کابوسا و اینا چی بود؟

هرکار در رمان باید یک دلیل منطقی داشته باشه

• پسندیدم 7

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.