رفتن به مطلب
اخبار انجمن نویسا
  • رمان های بی تو در همه شهر غریبم و مرگ رنگ از خانوم ها مریم صناعی و بهاره غفرانی از نشر علی چاپ شده اند
  • به زودی رمان های زیر از نشر علی چاپ خواهند شد
  • رمان زندان دل از مریم صناعی
  • رمان معشوق مشترک و کسی مثل کسی نیست از فاطمه مرادی
  • رمان در پس ابرها از عاطفه نیک طلب
  • رمان پرواز غیر مستقیم از یاسمن تقوی
  • رمان زیر گنبد کبود انگار خدا هم نبود از پرستو مهاجر
  • رمان واکنش از مینا سلطانی
  • رمان کتمان از فاطمه کمالی
  • رمان طلوع از فاطمه گل محمدی
  • رمان آوای سکوت از شادی هاشمی
  • به انجمن نویسا خوش آمدید

کاربرگرامی برای استفاده از امکانات انجمن ثبت نام کنید اگر قبلا ثبت نام کردید گزینه ورود را بزنید

@rahe_koye_to

نقدوبرسی‌رمان‌شاکی|نرگس خرسند|کاربر انجمن نویسا

پست های پیشنهاد شده

@rahe_koye_to

نام رمان: شاکی

نویسنده: نرگس خرسند

موضوع: عاشقانه، اجتماعی، خانوادگی

خلاصه: شاید تکراری ولی داستان ترنم دختری ساده از نظر قیافه با اخلاقی دوگانه. نه لجباز نه بی اراده. که عشق رو فقط برای داستان‌ها و شعرها می‌دونه. درکنار پسرعمه اش شادیار که بعد ده سال برمی‌گرده. گذشته‌ی خوبی نداره و رازهایی که باعث میشه ترنم رو جدا از دخترهای دیگه ببینه. دست تقدیر دو نفر رو کنار هم قرار میده غافل از آینده ای که قراره رقم بخوره. میلا با استفاده از دانسته‌هایی که از گذشته‌ی شاریار می‌دونه زندگی رو عوض میکنه. برگ جدیدی از زندگی هر دو نفر ورق می‌خوره.

• پسندیدم 2

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
Maha_a

سلام دوست خوبم. چند پارت از رمانت رو خوندم و کمی از اون رو نقد کردم. امیدوارم انتقادم سازنده باشه و به پیشرفت رمان و قلمت کمک کنه عزیزم❣️💕

پارت اول رو که خوندم به نظرم شروعش کلیشه ای بود. در ضمن دست شوری نه "دست شویی" درسته😂

توی یک پارت اطلاعات زیادی به خواننده می دادی که این کار بر خلاف اصول نویسندگیه. چون این طوری میشه قصه گویی! می تونی کم کم اطلاعات رو بدی. مثلا اسمش رو توی مونولوگ هات نگی توی دیالوگ بگی. این خیلی جذاب تره🤗بعد مثلا می تونی توی مونولوگ پارت بعد یا اوی دیالوگ های مادر این رو برسونی که ترم اول دانشگاهه و فردا اولین روزه! 

دیالوگ هات حشوئه! -.- حوصله ی خواننده سر می ره. درستش کن که با دیالوگ حشو گند می زنی به یه رمان. 

جمله ی "خواستم بخورم که مامان صدام زد" چندان جالب نیست. بهتره بگی "نون تست رو نزدیکی دهنم بردم که صدای مامان متوقفم کرد" 

شکسته نویسی داری، کلماتت رو نشکن. (منو اشتباهه درستش من رو هست) 

جمله ی "مامان و بابا داشتن آماده می شدن" باز زیاد قشنگ نیست. یه جورایی جذابیت های جمله ی قبل رو می گیره. 

باز هم می گم جمله هات حشوئه😶حوصلم سر رفت:||

اطلاعات فامیلی رو هم نباید یک جا بدی. همون طور که گفتم میشه قصه نه رمان. 

یک بار از زبان پسر یک بار از زبان دختر درست نیست. برخلاف اصوله. و این اشتباه یک نویسنده رو توی پلات نوشتن می رسونه. اگر لازم به اطلاعات هر دو هست می تونستی از سوم شخص استفاده کنی... 

موفق باشی عزیزم. سوژه ات تکراری بود ولی قلمت رو دوست داشتم. منی که حتی قلم خودم رو هم نمی پسندم قلمت به دلم نشست. منتظر کار های بهتر هستم حتما😍💓

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
@rahe_koye_to
در 5 ساعت قبل، Maha_a گفته است :

سلام دوست خوبم. چند پارت از رمانت رو خوندم و کمی از اون رو نقد کردم. امیدوارم انتقادم سازنده باشه و به پیشرفت رمان و قلمت کمک کنه عزیزم❣️💕

پارت اول رو که خوندم به نظرم شروعش کلیشه ای بود. در ضمن دست شوری نه "دست شویی" درسته😂

توی یک پارت اطلاعات زیادی به خواننده می دادی که این کار بر خلاف اصول نویسندگیه. چون این طوری میشه قصه گویی! می تونی کم کم اطلاعات رو بدی. مثلا اسمش رو توی مونولوگ هات نگی توی دیالوگ بگی. این خیلی جذاب تره🤗بعد مثلا می تونی توی مونولوگ پارت بعد یا اوی دیالوگ های مادر این رو برسونی که ترم اول دانشگاهه و فردا اولین روزه! 

دیالوگ هات حشوئه! -.- حوصله ی خواننده سر می ره. درستش کن که با دیالوگ حشو گند می زنی به یه رمان. 

جمله ی "خواستم بخورم که مامان صدام زد" چندان جالب نیست. بهتره بگی "نون تست رو نزدیکی دهنم بردم که صدای مامان متوقفم کرد" 

شکسته نویسی داری، کلماتت رو نشکن. (منو اشتباهه درستش من رو هست) 

جمله ی "مامان و بابا داشتن آماده می شدن" باز زیاد قشنگ نیست. یه جورایی جذابیت های جمله ی قبل رو می گیره. 

باز هم می گم جمله هات حشوئه😶حوصلم سر رفت:||

اطلاعات فامیلی رو هم نباید یک جا بدی. همون طور که گفتم میشه قصه نه رمان. 

یک بار از زبان پسر یک بار از زبان دختر درست نیست. برخلاف اصوله. و این اشتباه یک نویسنده رو توی پلات نوشتن می رسونه. اگر لازم به اطلاعات هر دو هست می تونستی از سوم شخص استفاده کنی... 

موفق باشی عزیزم. سوژه ات تکراری بود ولی قلمت رو دوست داشتم. منی که حتی قلم خودم رو هم نمی پسندم قلمت به دلم نشست. منتظر کار های بهتر هستم حتما😍💓

سلام به شما و همچنین تشکر بابت وقتی که گذاشتی عزیزم.

بابت غلط های تایپی تا اونجا که تونستم سعی خودم رو کردم و بقیه هم با نظارت ناظر عزیزم انجام میشه و مشکلاتی که اگر هست رو زحمت میکشن میگن. باز هم مرسی ک گفتی.

اطلاعات هم که مثل قصه گوییه اشکالی نداره از نطرم برای همون انجام دادم. حتی توی فیلم یا داستان هم شخصیت اصلی راجب خودش ممکنه بگه.

راجب دیالوگ حشویی که گفتی هم عزیزم خیلی بهتر می‌تونستی منظورت رو بهم بگی. دقیقا گفتی گند زدی به رمان😂

حالا راجب جمله ی مادرش هم که میخواست بخوره میشه ویرایش کرد و نوشت تا لقمه رو بذارم دهانم و... حالا حتما همه نان تست نمی‌خورن که😜

اطلاعات خانواده عمه شهین لازم بود و شاید فقط عمو فریدون رو منتقل کنم جای دیگه😁

در حقیقت از زبان هر دو نفر هم من دیدم همه رمان ها استفاده می‌کنن. احساس رو بیان می‌کنه. و منم مشکلی ندیدم و برای همین سوم شخص ننوشتم. 

بابت قلمم هم ممنون ‌که گفتی. با وجود این اشتباهات زیاد بوده خیلی ها گفتن و مرسی. 

سوژه‌ی تکراری با اتفاقاتی که فرق داشته باشه بهتره حتی نویسنده های به‌نام هم میگن اینو.

بازهم مرسی🌷

• پسندیدم 3

لینک به ارسال
Maha_a
در 18 دقیقه قبل، @rahe_koye_to گفته است :

سلام به شما و همچنین تشکر بابت وقتی که گذاشتی عزیزم.

بابت غلط های تایپی تا اونجا که تونستم سعی خودم رو کردم و بقیه هم با نظارت ناظر عزیزم انجام میشه و مشکلاتی که اگر هست رو زحمت میکشن میگن. باز هم مرسی ک گفتی.

اطلاعات هم که مثل قصه گوییه اشکالی نداره از نطرم برای همون انجام دادم. حتی توی فیلم یا داستان هم شخصیت اصلی راجب خودش ممکنه بگه.

راجب دیالوگ حشویی که گفتی هم عزیزم خیلی بهتر می‌تونستی منظورت رو بهم بگی. دقیقا گفتی گند زدی به رمان😂

حالا راجب جمله ی مادرش هم که میخواست بخوره میشه ویرایش کرد و نوشت تا لقمه رو بذارم دهانم و... حالا حتما همه نان تست نمی‌خورن که😜

اطلاعات خانواده عمه شهین لازم بود و شاید فقط عمو فریدون رو منتقل کنم جای دیگه😁

در حقیقت از زبان هر دو نفر هم من دیدم همه رمان ها استفاده می‌کنن. احساس رو بیان می‌کنه. و منم مشکلی ندیدم و برای همین سوم شخص ننوشتم. 

بابت قلمم هم ممنون ‌که گفتی. با وجود این اشتباهات زیاد بوده خیلی ها گفتن و مرسی. 

سوژه‌ی تکراری با اتفاقاتی که فرق داشته باشه بهتره حتی نویسنده های به‌نام هم میگن اینو.

بازهم مرسی🌷

دوست عزیز دعوا نداریم که. این تاپیک رو نزدی که همش تعریف بشنوی، بلکه اینجا هستیم که نقدت بکنیم و تموم سعیمون در اینه که نقدهایی که میکنین نقد سازنده باشه و نویسنده ای موفقه که از این نقد هایی که دیگران می کنن نهایت استفاده رو ببره و از اون ها برای بهتر شدن قلم و رمانش بهره بگیره. من اینطوری که از شما برداشت کردم شما متاسفانه اصلا انتقاد پذیر نیستین و وقتی نقد می شه سعی میکنید دلایلی ارائه بدید. اگر دلایل منطقی باشه بله من قانع می شم، ولی متاسفانه شما دلایل غیر منطقی ای ارائه می دید. 

بله توی مونولوگ می شه یه سری اطلاعات داد ولی نه با این حجم زیاد! 

جمله ی مادر هم خودت توی جمله ی قبل اشاره کرده بودی که نون تست می خوره:||

بله اطلاعات عمه شهین لازم بود ولی نه به این شدت. ولی مشکلی نداره بودنش. 

ولی از نظر فنی چند زبانه بودن درست نیست. شما چند رمان معروف و به نام به من معرفی کن که رمانشون اینطوری بوده باشه! 

بله سوژه ای که عامه پسند باشه، این سوژه ی شما زیادی کلیشه ای هست! 

باز هم تاکید می کنم که ما باهم دعوا نداریم:)) 

امیدوارم موفق باشی در هر صورت! 

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
@rahe_koye_to
در 55 دقیقه قبل، Maha_a گفته است :

دوست عزیز دعوا نداریم که. این تاپیک رو نزدی که همش تعریف بشنوی، بلکه اینجا هستیم که نقدت بکنیم و تموم سعیمون در اینه که نقدهایی که میکنین نقد سازنده باشه و نویسنده ای موفقه که از این نقد هایی که دیگران می کنن نهایت استفاده رو ببره و از اون ها برای بهتر شدن قلم و رمانش بهره بگیره. من اینطوری که از شما برداشت کردم شما متاسفانه اصلا انتقاد پذیر نیستین و وقتی نقد می شه سعی میکنید دلایلی ارائه بدید. اگر دلایل منطقی باشه بله من قانع می شم، ولی متاسفانه شما دلایل غیر منطقی ای ارائه می دید. 

بله توی مونولوگ می شه یه سری اطلاعات داد ولی نه با این حجم زیاد! 

جمله ی مادر هم خودت توی جمله ی قبل اشاره کرده بودی که نون تست می خوره:||

بله اطلاعات عمه شهین لازم بود ولی نه به این شدت. ولی مشکلی نداره بودنش. 

ولی از نظر فنی چند زبانه بودن درست نیست. شما چند رمان معروف و به نام به من معرفی کن که رمانشون اینطوری بوده باشه! 

بله سوژه ای که عامه پسند باشه، این سوژه ی شما زیادی کلیشه ای هست! 

باز هم تاکید می کنم که ما باهم دعوا نداریم:)) 

امیدوارم موفق باشی در هر صورت! 

عزیزم من هم با کسی دعوا ندارم که. تمام جملاتی هم که نوشتی جوابشون رو دادم. اگر هم نمیخواستم نقد بشه و کسی نطرش رو بده نمی‌گفتم. فرق نقد نویسنده هایی مثل شما یا خود من که رمان دیگه رو می‌خونم هم با خواننده های معمولی فرق داره. دقیق تر و نکته سنج تر هستیم.

من هم توقع تعریف فقط اگر داشتم که مهم ممبرهای کانال خودم می‌دونستم که فقط تعریف می‌کنن چه نیازی بود به تاپیک نقد زدن؛ پس انتقاد پذیر بودم که برام مهم بوده بگین❤😁

ویرایش شده در توسط @rahe_koye_to
  • پسندیدم 2

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.